3mb Využijte dalších našich služeb:
 

 

jste zde: úvodní » Užitečné


Užitečné

Časté otázky a odpověd

Trail-Gator

Dětské přívěsy

Dětská odrážedla

Houpací sítě

Skládací kola

Zdravá lahev

Proč si půjčit tandem Author Gemini

Postup lepení samolepek


Časté otázky a odpověd Trail-Gator

Může dítě řídit své kolo, když je v závěsu?
Protože má dítě své přední kolo nad zemí a jeho řidítka jsou zajištěna proti pohybu, veškeré řízení je na dospělém cyklistovi.

Jak tažení ovlivňuje rovnováhu dospělého kola a jeho celkovou ovladatelnost?
Každý, kdo je schopen udržet rovnováhu na jízdním kole by měl být schopen táhnout za sebou dětské kolo pomocí Trail Gatoru. Je však vhodné nejdříve si vyzkoušet táhnutí prázdného dětského kola a zvládnout rovnováhu a projíždění zatáček, zvyknout si na délku "soupravy" a teprve potom vyrazit i s malým cyklistou. I když se může zpočátku zdát jízda s Trail Gatorem nezvyklou, většina cyklistů se velmi rychle zvykne.

Je tyč za kolo Trail Gator použitelná i v těžkém terénu?
Trail Gator byl navržen a testován především pro silniční provoz. Při jízdě v terénu se mohou objevit situace, pro které nebyl Trail Gator navržen. Proto jej doporučujeme používat pouze na zpevněných silnicích, případně na lesních a polních cestách.

Může vzniknout problém, pokud dítě použije zadní brzdu?
Předpokládáme, že si se svým dítětem rozumíte, a že jste schopni mu vysvětlit kdy je možno zadní brzdu použít a kdy ne. I přesto však můžeme říci, že pokud dítě náhle zabrzdí, pocítí dospělý cyklista trhnutí, ale nemělo by to výrazně ohrozit jeho schopnost manévrovat. Jednoduše proto, že váha dítěte a potažmo přítlak na zadní kolo není tak velký a maximálně tak dojde k smykování zadního kola dítěte.

A co tzv. půlkolo (závěsné kolo) v porovnání s Trail Gatorem?
Výhodou Trail Gatoru je především možnost nezávislého použití dětského kola a jen v případě nutnosti připojení Trail Gatoru. Taky není třeba kupovat zvláště dětské kolo a zvláště půlkolo (závěsné kolo), čímž se ušetří nemalé peníze.

Otázky ohledně montáže
Je možno použít Trail Gator, pokud je na dospělém kole použit zadní nosič, případně dětská sedačka?
Pří jízdě s Trail Gagotem je nutné, aby se mohl volně pohybovat v horizontálním i vertikálním směru. Proto je možné jej použít společně s některými druhy nosičů, ale dětská sedačka jeho namontování znemožňuje.

Jak vysoko nad zemí je při jízdě s Trail Gatorem dětské přední kolo?
Trail Gator je na "dětské" straně vybaven nastavitelným úchytem, kterým je možno upravit výšku předního kola nad zemí. Vzdálenost mezi předním kolem a zemí by měla být v rozmezí 8 - 12 cm tak, aby byla jízda bezpečná a pro dítě pohodlná.

Co drží dětské přední kolo nad zemí?
Na straně dospělého kola je tažná tyč vybavena kloubem, který umožňuje pohyb nejen nahoru a dolů, ale i doleva doprava. K dětskému kolu je pak tažná tyč upevněna napevno, takže Trail Gator a dětské kolo tvoří jeden kus, který už se vzájemně nehýbe.

Je možno použít tyč za kolo Trail Gator s celoodpruženým dospělým kolem?
Ano, Trail Gator je použitelný s většinou celoodpružených kol. Pouze je nutno správně nastavit upevnění tažné tyče k dětskému kolu. Je potřeba, aby i při stlačení zadního tlumení, bylo přední dětské kolo ve správné výšce.

Lze použít Trail Gator i případě, že je přední brzdové lanko dětského kola vedeno středem (tzv. cantilever brzdy)?
Pro tento případ je dodáván adaptér na cantileverovou brzdu, který celý problém jednoduše odstraní. Jeho cena je 120 Kč.

Je možné používat TrailGator s více koly a střídat je?
K Trail Gatoru je možno dokoupit druhé uchycení k sedlovce včetně plastového držáčku pro složený Trail Gator. Stejně tak v případě dvou dětských kol je možno koupit druhé uchycení včetně aretace řízení. Cena jednoho uchycení je 790 Kč.

Je možno použít Trail Gator i v případě, že jsou na dětské kolo upevněna pomocná kolečka?
Při jízdě s Trail Gatorem je nutné mít kolečka odmontovaná, nebo vyklopit. Protože běžná pomocná kolečka neumožňují zvednutí, nabízíme speciální Trail Gator kolečka, která je možné velmi rychle zvednout.

Proč Trail-Gatror

V životě snad každého malého človíčka přijde čas, kdy by se rád naučil jezdit na kole. Zvláště pokud ho už od malička berete s sebou na cyklistické výlety v sedačce, nebo ve vozíku. Záleží pak na malém cyklistovi, jak rychle se naučí ovládat svůj bicykl. Jenže co pak? 50 kilometrů, které jste s ním absolvovali dříve v sedačce či vozíku teď nezvládne. Navíc nezná pravidla silničního provozu.

Právě Trail Gator je jednoduché řešení těchto potíží. Během několika sekund spojíte Vaše a dětské kolo v jeden stroj a vyrazíte do hustého městského provozu. Dítě jede bezpečně za Vámi a nevědomky se učí, že na červenou se stojí, při odbočování je třeba ukázat rukou a zastavuje se co nejblíže u kraje. Za chvíli jste z města venku a můžete se oddávat krásám okolní přírody a nechat dítě jet samotné.

Protože je už dítě jistě nedočkavé a rádo by šlapalo do pedálů, stačí jen odpojit tyč, jednoduše ji zkrátit na polovinu a připnout do držáčku na zadní vidlici. Trail Gator pak nepřekáží Vašemu šlapání a Váš drobeček se oddává krásám cyklistiky. Ve chvíli, kdy jej to přestane bavit spojíte kola, ujedete ještě 30 km a vrátite se domů.

A chcete-li vychovat budoucího šampiona, není nic jednoduššího, než jen předstírat šlapání a nechat se Vašim potomkem tlačit. Zatím jsme však neprodali jediný Trail Gator za tímto účelem :-)

Zpět na úvod

Časté otázky a odpovědi - dětské přívěsy

Jak malé děti je možno vozit v dětských přívěsech?
Děti je možno převážet už téměř od narození. Všichni výrobci doporučují do deseti měsíců věku použít nějaký druh dětské sedačky. Do vozíků Burley a Azub je možnost použití autosedačky, čímž ušetříte nemalé prostředky.

Jakou polohu zaujímají děti ve vozíku?
Jsou dvě možnosti. Dítě ve vozíku buď sedí, a nebo polo leží. Mezi prodejci a výrobci jsou časté spory o to, která pozice je lepší. U některých konkurenčních vozíků děti polo leží, polo sedí, zatímco u vozíků firmy Burley, která je špičkou ve svém oboru děti sedí. Stejné je to i u vozíků Azub.

Jak dlouhý výlet je možno s vozíkem podniknout?
Délka vyjížďky je téměř neomezená. Důkazem je dlouhá letní cesta manželů Sztulových, kteří se svým svouletým Mikiskou ujeli více než 2200 km. Letos se chystají na cyklostezku kolem Severního moře. Tato nejdelší značená cyklotrasa na světě měří úctyhodných 6000 km!

Kolik stojí dětský přívěs?
Firma Azub má ve svém sortimentu široké spektrum vozíků. Modely Azub Tom jsou nejlevnějšími dětskými vozíky na českém trhu a svým pojetím a kvalitou plně odpovídají rodičům, kteří vyrážejí se svými dětmi na kratší výlety po okolí. Azub Tom stojí 4990 Kč. Modely Azub Jerry a Burley uspokojí už i sportovně založenější tatínky či maminky, kteří touží po pohodlném vozíku, se kterým se nebudou muset omezovat na svých dlouhých cestách v přírodě. Naprostým vrcholem jsou dětské vozíky Weber s veškerým myslitelným vybavením a luxusem, které stojí 29.990 Kč.


Jaké jsou tedy výhody oproti dětské sedačce?
Výhody jsou naprosto zřejmé. Dítě nemusí koukat na zpocená rodičova záda a nebo vykrucovat krk do strany. Pokud jej už nebaví sledovat okolí, může si hrát s autíčky, nebo panenkami a nebo si pohodlně zdřímnout na připraveném polštářku. Maminky jistě ocení, že nemusí děti zvedat do sedačky a složitě balancovat s vratkým kolem. Starší dítě si bezproblému nasedne samo.

Do kolika let dítěte je možno vozík používat?
Většinou je možno dítě vozit ve vozíku až do 4,5 roku. Pak už zpravidla samo zatouží po pohybu a vlastním šlapání, takže přijde čas na malé kolo a případně Trail Gator.

Je třeba dětskou helmu?
I přesto, že dítě je ve vozíku připoutáno pětibodovými pásy a má kolem sebe prostorovou konstrukci. Doporučujeme, aby dítě vozilo ve všech vozících bezpečnostní dětskou helmu.

Jak je vozík připojen ke kolu?
V podstatě existují dva systémy připojení. První typ má uchycení pod rychloupínák zadního kola, druhý funguje podobně, jako stojan a je upnut přímo k zadní vidlici. U vozíků Azub Tom a Azub Jerry si případně můžete z těchto dvou typů vybrat.

Jsou dětské přívěsy skladné?
Všechny vozíky v naší nabídce jsou velmi rychle složitelné. Stačí pomocí rychloupínáků odmontovat kola zbytek konstrukce složit tak, že z celého přívěsu vznikne jen pouho pouhá placka a dvě kola. Takto složený se dětský přívěs vleze do jakéhokoliv kufru auta, nebo do skříně u Vás doma.

Kam se ztratily žluté dětské vozíky Wave?
Dětské vozíky Wave byly na trh dodávány firmou Azub, která byla jejich oficiálním dovozcem. Protože jsme však začali nabízet vozíky Azub Jerry a Azub Tom, které nabízí vyšší kvalitu za nižší cenu, ztratilo význam dětské přívěsy za kolo Wave dovážet.

 

Proč děstký vozíky

Dětské vozíky
Dětské vozíky
Vyjeďte konečně na cyklistický výlet i se svými malými dětmi a buďte v klidu. Víte přece, že vaše dítě je pohodlně usazeno v dětském vozíku. Dětské cyklo vozíky Azub Tom i Azub Jerry mají pěkné zářivé barvy, které budou mít Vaše děti rády a také ostatní cyklisté a řidiči ocení jejich dobrou viditelnost.

Užívejte krásných chvil během Vašich vyjížděk do blízkého či vzdálenějšího okolí. Caparti sedící ve vozících přece poklidně sledují krajinu, hrají si s hračkami, nebo spí.

Dětská cyklosedačka? Přestaňte s ní zápasit! S dětským vozíkem už nemusíte vysoko zvedat děti do cyklosedačky. Stejně tak i často nebezpečné manévrování s kolem, jehož stabilitu snižuje rozverné dítě v sedačce je minulostí.

Nenuťte děti neustále sledovat Vaše zpocená záda. Nenechávejte je sedět u babiček. Vezměte je s sebou na výlet do přírody poznávat krásy okolí.

Dětské vozíky Vám umožní zažít dříve nepoznanou pohodičku během Vašich cyklo-poutí.

Malí pasažéři


Dětský smích, radostné výkřiky, povídání si s panenkami, nebo spokojené chrupkání budete poslouchat při svých výletech s vozíkem. Děti považují cyklistický přívěs za svůj domeček, dívají se skrz  okýnka do okolí a reagují tu na obrovský rybník, nebo na pejsky štěkající v zahradě.

Když už je přestane bavit sledovat projížděnou krajinu, případně pokřikovat na rodiče, můžou si hrát se svými hračkami, nebo se opřít o připravený polštářek a snít o krásném dospělém kole a zářivém dresu závodníka.

Všude spolu - jedině s vozíkem

Dětské přívěsné vozíky
Dávno neplatí, že narození dítěte znamená cyklistický stop na dlouhé měsíce. Doba se změnila a na cestách necestách se objevily přívěsné vozíky pro děti, jejichž obliba stále roste u nás, stejně jako v zahraničí.

Pro každodenní použití
Vozíky používají rodiče na každodenní přepravu dětí do školky, na víkendové vyjížďky, ale dokonce i jako dětský dopravní prostředek na měsíční dobrodružnou dovolenou.

Maximální pohodlí
Pohodlí, prostor, bezpečí, teplo - to všechno přispívá k pohodě dětí cestujících ve vozících. Ty si obvykle oblíbí vozík hned po první vyjížďce, mají ho rády a sdílí koníček velkých.

Kompletní nabídka přívěsných vozíků
Azub přinesl na český trh úplnou nabídku vozíků a již čtvrtou sezonu dováží kvalitní bezpečné odolné a přitom dostupné vybavení pro sportující rodiče a jejich malé přátele.

 

Bezpečnost dětských vozíků

Během svých krátkých vyjížděk, ale i při delších cestách nemusíte mít o svůj nejcennější náklad strach. Vozíky v naší nabídce jsou:

 • vybaveny 20" koly, která lépe zvládají nerovnosti a omezují přenos vibrací
 • otestovány německou zkušebnou TUV/GS, což zaručuje jejich kvalitu a spolehlivost
 • testovány samotnými výrobci. Zvláště jejich odolnost při převrácení je podrobována neustálému vylepšování.
 • navrženy tak, aby odolaly převrácení, či jiným nehodám, čemuž napomáhá především pevný hliníkový, nebo ocelový rám, sahající až nad hlavy malých pasažérů

Díky těmto a dalším bezpečnostním prvkům nemusíte mít o svého potomka žádný strach a s klidem si můžete užívat krásných chvil při projížďce.

 

Proč dětský vozík

Nemusíte s námi ve všem souhlasit, ale my považujeme dětský vozík za nejlepší transportní systém dětí, protože:

 • je pro dítě mnohem pohodlnější, není nuceno strnule sedět celé připoutané, jako v sedačce a má podstatně větší možnosti pohybu v mezích pětibodových bezpečnostních pásů.
 • capart má mnohem větší rozsah zábavy než jen pozorovat okolí, nebo tatínkova záda. Většina vozíků je natolik prostorná, že dítěti můžete přibalit nejen plyšového medvěda až do velikosti dítěte samotného, ale také leporelo, autíčko, nebo kyblíček s lopatičkou.
 • Vozík je mnohem bezpečnější než dětská sedačka. I při převrácení zůstává dítě stále v bezpečí díky bezpečnostním pásům a ochrané trubkové konstrukci.
 • Ve vozíku je dítě jako v pokojíčku, neprochladne a nezmokne. Zůstává spokojeně v teple až do cíle Vašeho výletu
 • vozík je sice širší než samotné jízdní kolo, ale levý obrys přesahuje táhnoucího cyklistu jen o několik málo centimetrů. A hlavně, ze zkušenosti můžeme říci, že vozík s vlaječkou působí na řidiče jako krásná žena. Nejenže je výrazně zpomalí, aby se podívali, ale také z něj mají trošku strach. Ve výsledku pak objíždí soupravu kolo-vozík uctivým obloukem a o myškách si nechávají jenom zdát.
 • pro mnohé z Vás není jízda na kole jediným sportem, který rádi provozujete. Kolečkové brusle, běh, rychlá chůze, běžky. K vybraným vozíkům nabízíme joggingové sety, ale třeba i lyže.
 • Pokud se Vám jízda s dítětem zalíbí a pořídíte si dalšího caparta, nebudete si už muset kupovat další vozík. Většina vozíků je totiž dvoumístná!

 

Nejpohodlnější odpružení BARLEY

Burley vyvíjí a vyrábí dětské vozíky za kolo už 30 let, a proto přesně ví, jak má vypadat správné odpružení takového vozíku. Musí být pohodlné nejen pro dítě, ale stejně tak musí být pohodlné i pro rodiče na kole. Burley již mnoho let používá odpružení formou tvarovaných gumových bloků, které špičkově fungují a mají dlouhou životnost.

bez tvrdých dorazů
- Obrovskou výhodou odpružení Burley je komfort při maximálním propružení. Díky použité gumě je i při nejtvrdším nárazu doraz vždy dostatečně měkký a náraz je plynule ztlumen.

dlouhá životnost
- Burley už od počátku výroby dětských vozíků dbá na maximální životnost svých vozíků a všech konstrukčních prvků. Díky používání hliníku a samotných pružících jednotek z gumy je systém odpružení téměř nezničitelný.

jednoduchost používání
- U odpružení Burley není třeba žádného nastavení. Vozíky jsou pro děti velmi pohodlné bez ohledu na to, zda v něm sedí jedno malé dítě, nebo dvě větší děti. Pružící jednotky jsou buď promáčknuté zpoloviny a pruží  s využítím  tvarování v gumě, a nebo jsou zmáčklé téměř úplně a fungují na principu pružení samotné gumy.

nejpohodlnější odpružení na světě

Jak se mám o vozík starat ?
Starat se o vozík je velmi snadné. Látkové části mohou být čišteny čistícími prostředky a vodou. Nepoužívejte prostředky s drsnými čistícími částeckami. Hliníkové části otírejte mastným hadrem, kola by měla být každoročne odborně vycentrována. Plastiková kola nevyžadují žádnou zvláštní údržbu. Pokud odložíte vozík na delší čas stranou, měli byste zajistit, že před tím, než jej např. překryjete plachtou, jsou veškeré části suché, abyste jej ochránili před plísní textilních částí.

Zpět na úvod

Časté kladené otázky a odpovědi - dětská odrážedla

Proč dětská odrážedla

Rádi chodíte na dlouhé procházky, ale Vaše dítě Vám nestíhá, nebo nevydrží tak dlouho šlapat?
Pořiďtě mu odrážedlo a prcek bude čekat na Vás.

Chtěli byste naučit caparta jezdit na kole rovnou a bez balančních koleček?

Odrážedlo je ideálním mezistupněm. Skvělé na naučení rovnováhy a dalších schopností, které jízda na kole vyžaduje.

Rádi byste pro své dítě neotřelý dárek, který si bude užívat na každé vycházce?

Odrážedla, která nabízíme jsou nejen krásná, ale i maximálně funkční.

A navíc! Odrážedla jsou:

lehká - takže s nimi nemá problém zacházet ani maminka
skladná - do kufru auta, či do vlaku a tramvaje se vejdou, jako by tam patřila
zábavná - děti je budou mít rády a neomrzí je po první vyjížďce

Zpět na úvod

Časté otázky a odpovědi - houpací sítě

Jsou hamaky vhodné i pro malé děti?

Ano, v některých koutech světa si matky ani neumí představit starost o domácnost bez hamaky. Děti si v ní hrají, spí a jejich mámy mají natažené šňůry za které s nimi pohupují. V našich podmínkách si však dejte pozor na prochladnuti odspodu a na to, aby děti nevypadly.

Jak je možné, že jsou vaše Hamaky oproti konkurenci tak levné?

Je to proto, že nejsme distributoři zahraničního dovozce, ale že Hamaky sami vyrábíme. Polotovar tvořený sešitými látkami připravuje krejčovká rodina našich přátel v Indii a dokončení, osazení kvalitními šnůrami a distribuci houpacích sítí provádíme sami v Jeřicích u Hořic. Žádné zbytečné náklady a proto jsme schopní prodávat Hamaky za rozumnou cenu. Z té ještě velkou část tvoří poštovné a DPH.

Dokážete zařídit libovolný potisk?

Při větším objednaném množství a dostatku času to není problém. A jsme schopni nabídnout velmi zajímavou cenu. Ať reklamním agenturám nebo firmám jako dárkové předměty pro jejich klienty nebo zaměstnance. V případě jednoho či několika málo kousků jsme takovou objednávku schopní vyřídit rychle, avšak za příplatek.

Dobrý den, rád bych se zeptal, zda je vhodné využívat hamaku místo klasické postele, tj. spát v ní nepřetržitě, každý den. Hrozí zdravotní komplikace či únava materiálu?

Používat u nás hamaku místo klasické postele vhodné není. Na světě ale žije spousta lidí, kteří cely život spí v hamace. Námořníci na plachetnicích při objevování světa v ničem jiném nespali. A dnes lidé v Jižní Americe, Jihovýchodní Asii. Ulehají do ni každý den a na nic jiného by si už nezvykli. Nemusejí mít žádnou peřinu, ani spacák, okolo je teplo, tropy.
V houpací síti se dá v českých podmínkách naučit ležet velmi příjemně. Tak, že během chvíle usnete. V létě, venku, je teplo, svítí sluníčko, pomalu se pohupujete. Potom ale přijde večer a v noci se ochladí. Je potřeba to nějak řešit....
Určitě i u nás se dá naučit spát v hamace celoročně, doma si hodně topit a venku si zalézt do spacáku. Jednu, dvě, deset nocí. Ale postel je postel. A přestože kočovníci spí celý život ve stanu, pro nás středoevropany to prostě není.

Zdravotní hledisko při celoročním spaní v houpací síti doposud nikdo nezkoumal. Pokud máte zájem bádat na tomto poli, výsledek určitě přivítám a v případě seriózního výzkumu i odměním.

S únavou materiálu si nemusíte dělat starost, bude naprosto běžná, jako u čehokoliv jiného, třeba matrace, kterou taky nemůžete používat celý život jednu.

Zpět na úvod

Časté kladené otázky a odpovědi- skládací kola

Proč skládací kola

Jízda na kole je obrovským potěšením nejen pro nás, ale i pro tisíce dalších lidí, kteří mají rádi pohyb v přírodě, bezprostředně vnímanou rychlost, nebo pro ty, kteří upřednostňují ekologický způsob dopravy. Spousta z nás si ráda užívá zapadlých okresek, které se kroutí mezi prosluněnými loukami a tu a tam zmizí ve stínu vzrostlého lesa. Mnozí také s oblibou odbočí na lesní či polní cesty a pěšiny, případně si zařádí v terénech, které jsou i pěšky těžce přístupné.

Jenže kolo je dopravní prostředek, který nemají příliš v lásce ostatní druhy transportu ať už jsou to tramvaje, autobusy, vlaky, metra, nebo auta. Jejich nevýhodou je především neskladnost a s tím související problémy s uložením do kufru auta, nebo do prostoru pro cestující v tramvaji. Zvláště pokud se chceme kolo používat k cestě do práce v dopravní špičce.

Skládací kola DAHON jsou tak perfektní příležitostí pro ty, kteří by na kole seděli nejraději pořád, ale také pro ty, kterým je jízdní kolo "pouhým" prostředkem, jak se dopravit z místa A do místa B.

PROČ SKLÁDACÍ KOLO DAHON?

Je mnoho důvodů proč si pořídit skládací kola a každý si pravděpodobně najde ten svůj vlastní. Vzhledem k tomu, že na skládačkách Dahon už po světě jezdí více než dva miliony lidí, může Vám předložit několik hlavních důvodů PROČ:

Nasedněte na Dahona a svezte se do restaurace v jiné části města, místo toho abyste jeli 5 minut autem a čtvrt hodiny hledali místo k zaparkování. Kolo pěkně složíte a celou dobu s Vámi stráví u piva pod stolem. Nemusíte mít strach, že až se rozhodnete jet domů, nebudete mít na čem.

Využijte Dahona na cestů do práce. V klidu a pohodě dojeďte na nádraží, složte skládačku, vezměte ji "podpaží" a nasedněte do autobusu či vlaku. V cílové stanici opět kolo složte a bez časových stresů dojeďte do práce.

Vezměte s sebou Dahona na dovolenou nebo na chalupu. Nemusíte ho složitě upevňovat na střechu auta, ale stačí jej jen rychle složit a uložit do kufru auta. Na chalupě nebo o víkendu v přírodě bude rychle po ruce a můžete si kdykoliv zajet na houby, na ryby, do obchodu, nebo na vyjížďku po okolí.

Vozte Dahona stále s sebou ve služebním autě. Už nemusíte parkovat v přeplněných centrech měst. Stačí najít parkovací místo i ve vzdálenějším okolí a zbytek dojet na kole.
Nevejde se Vám kolo do bytu velikosti 2+1 nebo ještě menšího a ze sklepa už Vám tři ukradli? Nevadí, složte Dahona a uložte jej do skříně...

1/7 - Systém skládání DAHON


Dahon Folding System

Přesně stejný způsob skládání používá Dahon od roku 1977 a není tedy pochyb, že je to ten nejlepší způsob, který na trhu existuje.  Postup je vždy stejný:

1) Zasunout sedlovku do rámu
2) Složit představec
3) Složit rám v půlce

DFS, tedy Dahon Folding System byl vivinut před 25 lety a je nyní používán 90% všech skládacích kol světa. Ale Dahon se nikdy nezastavil a stále vyvíjí skládací mechanismus tak, aby byl rychlejší, odolnější, bezpečnější a tedy lepší než kterýkoliv jiný.

2/7 - Skládací mechanismus


skládací mechanismus Dahon

Na skládacích kolech Dahon najdete dva základní systémy skládání rámu, které se ale v zásadě odlišují pouze v detailech.  Oba jsou maximálně bezpečné a dostatečně pevné pro jakékoliv použití na silnicích.

Oba systémy jsou také zajištěny pojistkou, která je navíc u systému V-Clamp automatická a tedy se zaklapne sama od sebe.

skládací mechanismus Dahon

3/7 - Magnetix


magnetix systém Dahon

Magnetix je geniálně jednoduchý systém zajištění složeného kola proti rozložení. Využívá dvou magnetů, které dosedají na sebe v oblasti nábojů kol. Perfektní věcička když nastupujete do vlaku, nebo když dáváte kolo do kufru auta.

4/7 - Nízký nástupní rám


nízký nástupní rám

Většina běžných kol a také většina skládacích kol nabízí poměrně vysoký rám, který znesnadňuje nasedání, ale na druhou stranu přináší vyšší pevnost při nižší hmotnosti. Na druhou stranu pokud spěcháte, nebo pokud chcete vozit pro cyklistu netradiční oblečení jako dlouhý kabát či sukni, pak byste jistě uvítali nižší rám. Ten Vám nabízí např. model Ciao P8! nebo Briza. Výhody jsou zřejmé už na první pohled...

5/7 - Geometrie rámu Biologic II.


geometrie rámu

Bicykly s malými koly mají reputaci dopravních prostředků s nervózními jízdními vlastnostmi a nevhodným posezem. To většinou odrazuje jezdce zvyklé na velká kola k použití podobných strojů. Ale nervózní řízení není ani tak dáno malými koly, jako spíše špatným rámem a naprosto špatnou geometrií. Biologic II. geometrie rámu je výsledkem 25 let vývoje v Dahonu, na kterém se podíleli nejen samotní konstruktéři, ale také profesionální cyklisté a doktoři. Nakonec bylo třeba podrobit výzkumu a vylepšení všechny prvky rámu od úhlu sedlovky a hlavové trubky, přes úhel přední vidlice, rozložení hmotnosti až po výšku šlapacího středu. Dokonalým zkombinováním všech těchto parametrů bylo dosaženo špičkového výsledku, se kterým budete nadmíru spokojen.

6/7 - Předsazený šlapací střed


předsazený šlapací střed Dahon

Už na prvním skládacím kole Dahon v roce 1977 použil Dr. Hon předsazený šlapací střed, čímž prolomil zaběhlé tradice v cyklistické konstrukci. Toto řešení umožňuje zasunutí sedlovky až pod rám, čímž se výrazně zmenšuje velikost složeného kola.  V dnešní době téměř všichni výrobci skládacích kol používají tento systém. Na kolech Dahon však najdete daleko více podobných novátorských řešení, které z nich dělají nejlepší a tím i nejprodávanější skládačky na světě.

7/7 - skládání LockJaw


LockJaw skládací mechanismus

Ten virtuálně nejlepší skládací mechanismus by byl pevný, lehký a neviditelný. S LockJaw systémem se Dahon neuvěřitelně přiblížil tomuto vysněnému cíli. Skládací kola s touto technologií vypadají téměř k nerozeznání od běžných jízdních kol a jeden musí jít velmi blízko, aby viděl, kde se kolo skládá. Stačí chvilka, dvě otočení imbusovým klíčem a rám kola je složen na půl. Ale uzavřete kloub a dostanete neuvěřitelně pevný rám.

ZDRAVÁ LAHEV - Často kladené dotazy

-Mám tři holčičky a všechny si vybraly stejnou Zdravou lahev. Jak to udělat, aby se nehádaly a poznaly si každá svou?
Přímo v našem e-shopu si můžete zvolit náhradní zátku nebo víčko v různých barevných variantách pro jakoukoli Zdravou lahev. Tím splníte přání svých dětí, a zároveň zajistíte originalitu lahve. Zátky, hubice i víčka jsou totožné pro všechny velikosti Zdravé lahve (0,5l, 0,7l i 1l) a lze tak vytvořit nepřeberné množství kombinací. 

-Z jakého plastu je Zdravá lahev vyrobena? Obsahuje změkčovadla?
Zdravá lahev je vyrobena z polypropylenu speciálně vyvinutého pro lékařské a farmaceutické účely. Neobsahuje žádné ftaláty, změkčovadla ani BPA. Materiál, použitý pro výrobu Zdravé lahve, se využívá např. při nitrotělních aplikacích u pacientů, na jednotkách intenzivní péče a všude tam, kde jsou kladeny nejvyšší nároky na ochranu a bezpečnost lidského zdraví. Zdravá lahev splňuje nejnovější požadavky na zdravotní nezávadnost v rámci platné legislativy. Viz naše sekce Atesty.

-Proč již Zdravá lahev neobsahuje nanočástice stříbra?
Lahev s nanočásticemi stříbra byla první vývojovou fází Zdravé lahve. Firma R&B Mědílek s.r.o. je česká firma, která je pyšná, že své výrobky může prodávat na celém světě a vždy hledá pro své zákazníky něco navíc, něco unikátního. Nová generace Zdravé lahve je vyrobena z polypropylenu speciálně vyvinutého pro lékařské a farmaceutické účely a splňuje nejnovější celosvětové požadavky na kvalitu a zdravotní nezávadnost. Tento materiál se využívá např. při nitrotělních aplikacích u pacientů, na jednotkách intenzivní péče a všude tam, kde jsou nejvyšší nároky na ochranu a bezpečnost lidského zdraví.

-Je lahev vhodná na teplé nápoje?
Ano, do Zdravé lahve můžete nalít nápoj o teplotě max. 100°C a následně ho skladovat při teplotě do 40°C po dobu do 24 hod.

-Jak dlouho mi Zdravá lahev vydrží? (cena je poměrně vysoká...)
To záleží i na Vás, způsobu údržby a četnosti používání Zdravé lahve. Lahev je vyrobena z odolného materiálu speciálně vyvinutého pro lékařské a farmaceutické účely. Je odolná proti běžnému poškození, lze ji mýt opakovaně v myčce, ale stačí ji i pouze vypláchnout teplou pitnou vodou. V případě většího znečištění lahev i komplet víčko mechanicky očistěte běžnými čisticími prostředky. Skladujte otevřenou. Kvalitní vlastnosti lahve usnadňují její každodenní údržbu, Zdravá lahev nezapáchá a netvoří se v ní plíseň, což jsou nejčastější důvody výměny nápojových lahví.

-Jak mám u Zdravé lahve® vyměnit zátku nebo hubici, která už je opotřebovaná nebo okousaná od dětí?
Zátku, popř. hubici vyměníte tak, že ji otočíte do pozice "OPEN" a následně silou vytáhnete zcela ven. Náhradní zátku (hubici) pak zatlačíte zpět na její místo.

-Je nová "litrovka" vhodná na hokej? Máme problém, že některé lahve na ledu praskají.
Při dlouhodobém přímém styku s ledovou plochou se některé lahve z polypropylenu stávají křehčí a náchylnější k praskání. Doporučujeme proto v tomto případě využít termoobalu, kterým Zdravou lahev ochráníte a zároveň udržíte svůj nápoj déle teplý. Nabídku termoobalů naleznete na našich internetových stránkách www.zdravalahev.cz v sekci Příslušenství.

-Je Zdravá lahev vhodná pro děti?
Ano, Zdravá lahev je určena všem – dětem i dospělým – k použití pro sport, volný čas, do zaměstnání i do školy. Neobsahuje ftaláty, změkčovadla ani Bisfenol A (viz. proklik na Atesty). Je vyrobena z materiálu, používaného při každodenní péči ve zdravotnictví, kde jsou nejpřísnější nároky na kvalitu a bezpečí zdraví. Pomáhá dodržovat a kontrolovat pravidelný pitný režim, rodiče mají přehled o tom, co jejich děti pijí a zároveň chrání životní prostředí.

-Zdravá lahev se mi velice líbí, je to skvělý nápad. Chybí mi však krytka přes pítko. Proč ji Zdravá lahev nemá?
Víme, že je to Váš nejčastější požadavek na vylepšení Zdravé lahve. V uplynulých měsících jsme testovali různé designové varianty krytky z různých materiálů. Bohužel, zatím jsme nenašli materiál, který plně vyhovuje našim přísným zdravotním a bezpečnostním normám. Nejčastějším problémem je trvanlivost (po náročných testech většinou krytka odpadla nebo se oddělila její část) a těsnost (nápoj začal vytékat). Nicméně nevzdáváme se. Chceme Vám nabídnout krytku, která svou kvalitou bude plnohodnotným variabilním doplňkem Zdravé lahve.

-Lahev mi již netěsní, je to častým používáním. Musím si koupit celou novou Zdravou lahev nebo máte jiné řešení?
Vždy se snažíme vyjít vstříc svým zákazníkům, proto samozřejmě nabízíme možnost zakoupit si náhradní díly – těsnění, zátku, komplet víčko a tím prodloužit životnost Vaší Zdravé lahve. Příslušenství.

-V čem spočívá ekologičnost Zdravé lahve?
Zdravá lahev je plně recyklovatelná a ekologicky šetrná. Není jednorázovým nápojovým obalem, lze ji plnit opakovaně a proto je ideálním společníkem pro všechny, kteří nechtějí zatěžovat životní prostředí PET lahvemi a dalším plastovým odpadem.

-Mohu Zdravou lahev mýt v myčce?
Ano, Zdravou lahev můžete mýt v myčce, ale stejně tak ji stačí vypláchnout teplou pitnou vodou a nechat vysušit. Vhodné je skladovat Zdravé lahve otevřené.

-Je možné si nechat od Vás vyrobit Zdravou lahev s vlastním logem?
Zdravá lahev má ochrannou známku jedinečnosti produktu, a to co do složení, tak i designu, aby byla lehce rozpoznatelná pro zákazníka. V současné době proto potisk vlastním logem nenabízíme.

-Jaký je průměr a výška Zdravé lahve?
Průměr všech velikostí Zdravé lahve je shodný (75 mm). Výška Zdravé lahve 0,5l je 185 mm, 0,7l je 230 mm, 1,0l je 305 mm.

 

ZDRAVÁ LAHEV - atesty

-Zdravá lahev splňuje nejnovější požadavky na zdravotní nezávadnost výrobků určených pro styk s potravinami v rámci platné legislativy:

-Vyhláška Ministerstva zdravotnictví č. 38/2001 Sb. ze dne 19. ledna 2001 o hygienických požadavcích na výrobky určené pro styk s potravinami a pokrmy ve znění pozdějších předpisů.
Nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č. 1935/2004 ze dne 27. října 2004 o materiálech a předmětech určených pro styk s potravinami ve znění pozdějších předpisů.
Nařízení komise (EU) č. 10/2011 ze dne 14. ledna 2011 o materiálech a předmětech z plastů určených pro styk s potravinami ve znění pozdějších předpisů.

Zdravá lahev byla testována:
Institut pro testování a certifikaci, a.s. Zlín, Atest č. 472104756

Zpět na úvod

Proč si půjčit tandem GEMINI ??

Udělejte rádost sami sobě, nebo svým blízkým, a vyzkoušejte něco nového :

 

Vašim přátelům připravte například při svatebním dni zajímavé zpestření :

Máme pro Vás připravené dárkové poukazy na zapůjčení dvoukola

na den, víkend, .......


Tandem půjčujeme i na firemní akce.

Podmínky půjčení tandemu zde. V případě zájmu o dárkový poukaz využijte  kontaktní formulář.


Postup lepení samolepek

-Ideální teplota pro lepení je 20°C. Pokud je teplota nižší než 10°C klesá přilnavost lepidla. Při lepení na přímém slunci může vlivem vysoké teploty dojít k natažení, deformaci samolepky.
-Plochu, kam budete samolepku lepit, řádně očistěte a odmastěte. Pro odmaštění postačí i jarová voda.
V případě lepení VALSTNÍHO JMÉNA NA ODRÁŽEDLO, můžete sundat celý název DAVÍDEK nebo TEREZKA  i s medvídkem. Pokud chcete medvídka zachovat, stačí lehce ostrým nožem nebo perořízkem oddělit řezem medvídka od jména, a odstranit pouze Davídek x Terezka.
-Ze samolepky odstraňte podkladový papír tak aby Vám zůstala pouze silueta samolepky na přenášecí fólii.
-Samolepky menších rozměrů můžete lepit na sucho. Pro lepší manipulaci doporučujeme tzv. "mokrý" způsob. 
Při mokrém způsobu lepení polepové místo navlhčete rozprašovačem s jarovou vodou (cca 20-30 kapek na 1 litr vody). Při lepení na sklo postačí čistá voda. 
-Při samotném nalepování samolepky je dobré navlhčit i ruce aby se Vám samolepka nelepila na prsty a bylo tak zajištěno maximální pohodlí při umisťování samolepky. 
-Na navlhčené místo nalepte samolepku. Díky vlhkému podkladu s ní můžete bez problémů manipulovat a srovnat ji tak do požadované polohy.
-Pro vyhlazení bublinek použijeme jakoukoli, ideálně filcovou stěrku. Plastovou nebo jinak tvrdší doporučujeme omotat hadříkem aby nedošlo k případnému potrhání. Bublinky vyhánějte od středu k okrajům samolepky. 
-Po vyschnutí (cca 30-60 minut) opatrně odstraňte přenášecí fólii.
Ještě jednou opatrně vyhlaďte samolepku.

Zpět na úvod

 

Nenašli jste odpověď? Pošlete nám svůj dotaz.                                                           Zpět na úvod

[Přeskočit navigaci]

Eshop cyklopřívěsy
Zaslání novinek

Na zadaný e-mail Vám budeme zasílat informace o našich nových službách, akčních nabídkách a nových informací. Zasílání můžete kdykoliv zastavit.

za 0 Kč

obsahuje 0 položek

košík

© Všechna práva vyhrazena  cykloprivesy.com - dětská odrážedla a tříkolky

e-shop ANTstudio.cz